Életút Kistérségi Közhasznú Családsegítő Egyesület „Ön választ, mi segítünk” elnevezésű projektet indított a Tesco áruházlánc, amelyben a vásárlók szavazhatták meg, melyik pályázat tetszik nekik legjobban.A vásárlók tetszését a bonyhádi Életút Kistérségi Közhasznú Családsegítő Egyesület nyerte el leginkább, így mi vehettük át az áruház által felajánlott 400 ezer forintot.

Az Életút Kistérségi Közhasznú Családsegítő Egyesület célja az állam, az önkormányzat és a civil szféra összefogásában való részvétellel a kistérség hátrányos helyzetű és krízishelyzetben lévő családjaiban felmerülő szociális alapellátás felmérése és a felmerült problémák kezelése. Hozzájárul a családok szociális jólétének biztosításához.

Az egyesület küldetése és jövőképe:

Vízió: az Életút Kistérségi Közhasznú Családsegítő Egyesület célja egy
előítélet- és konfliktusmentes társadalom létrejötte, mely minden ember
 számára esélyegyenlőséget biztosít.

Egyesületi Misszió: a Völgységi Kistérség területén élő hátrányos helyzetű
lakosság esélyegyenlőségének megteremtése, információközvetítéssel, kulturális-,
 munkaerő-piaci- , prevenciós- programok szervezésével,
érdekképviselettel és a térség szociális hálójának működtetésével.

Az Egyesület célkitűzései, feladatai részletezve