A 2020-ban elnyert NEA-TF-20-O-V-0008 kódszámú pályázat keretében megítélt összeget a bonyhádi kistérségben élő hátrányos helyzetű és krízishelyzetben lévő családok szociális problémáinak enyhítésére, valamint a családok szociális jólétének erősítésére fordítottuk. A kapott támogatást adminisztrációs kiadásokra, információközvetítésre, kiadványok készítésére, adományosztáshoz csomagolóanyag beszerzésére (2020-ban 22.835 kg péksüteményt, pékárut, zöldség-gyümölcsöt osztottunk szét a bonyhádi járás településein élő hátrányos helyzetű családoknak), játszóházak, napközis tábor lebonyolítására, kirándulásokra, tárgyi eszközök beszerzésére használtuk fel. Az irodaszerek, valamint tárgyi eszközök beszerzése is nagy segítség a mindennapi munkában. Klienseink részére könnyebben tudunk nyomtatványokhoz hozzájutni, kitölteni, számukra nyomtatni, fénymásolni, leveleket megírni, telefonon vagy akár interneten keresztül ügyintézésben segítséget nyújtani. Játszóházakat is tartottunk, amikor a szülő-gyermek együtt játszhat, készíthet különböző, alkalomhoz illő tárgyakat az általunk biztosított alapanyagokból. A programok által célunk, a szülő-gyermek kapcsolat elmélyítése, szülőknek-gyermekeknek példa mutatás, a szabadidő hasznos eltöltése, saját kezű tárgyak elkészítésével a családi kassza kímélése. Nyári napközis tábort szerveztünk kirándulással (Óbánya, Veszprém), strandolással (Siklós), előadások megtartásával, nyári-, iskolakezdési-, őszi játszóházakat tartottunk, több kirándulást szerveztünk, melyeknek anyagköltsége is ebből a támogatásból került kifizetésre. Évről évre több személy jelenik meg programunkon, ami működésünk szükségességét jelzi. A nyári tábor alkalmával olyan helyekre tudtuk elvinni a fiatalokat, ahova rászoruló helyzetükből kifolyólag nem tudtak volna eljutni, illetve olyan előadásokat hallgathattak meg, amik segítségükre lehetnek mindennapi életük során. A rendezvényekre egységes pólót készíttettünk minden résztvevőnek. Havonta kiadványokat készítettünk tájékoztatás céljából, valamint 1 szakácskönyv is elkészítésre került a rászoruló kliensek részére, hogy a kapott zöldség adományokból, gyorsan elkészíthető és tápláló ételeket tudjanak készíteni családjuk számára. Napi munkánkba, valamint játszóházak alkalmával önkénteseket is bevontunk (adminisztráció, iratkezelés, kézműveskedés), örömmel segítették munkánkat, valamint a kötelező iskolai közösségi szolgálathoz szükséges óraszámot Egyesületünknél szerezték meg.

paprika paprika paprika paprika