A 2021-ben elnyert NEAO-KP-1-2021/8-000454 kódszámú pályázat keretében megítélt összeget a bonyhádi kistérségben élő hátrányos helyzetű és krízishelyzetű fiatalok (0-14 év) számára tervezett kulturális programsorozat költségeire-, valamint a rászoruló családok szociális problémáinak enyhítésére,a családok szociális jólétének erősítésére fordítottuk. A gyermekek számára a megszervezett programok közösségépítő, környezettudatos értékekkel bírnak. A prevenciós programok közösségi együttlét biztosítását, érzékenyítő játékokat, szülők részére adományosztást, tájékoztatást, tanácsadást jelentettek. A kapott támogatást adminisztrációs kiadásokra, információközvetítésre, kiadványok készítésére, adományosztáshoz csomagolóanyag beszerzésére (2021-ben 24.135 kg péksüteményt, pékárut, zöldség-gyümölcsöt osztottunk szét a bonyhádi járás településein élő hátrányos helyzetű családoknak), játszóházak, napközis tábor lebonyolítására, kirándulásokra, tárgyi eszközök beszerzésére használtuk fel. Játszóházakat is tartottunk, amikor a szülő-gyermek együtt játszhat, készíthet különböző, alkalomhoz illő díszeket az általunk biztosított alapanyagokból. A programok által célunk, a szülő-gyermek kapcsolat elmélyítése, szülőknek-gyermekeknek példa mutatás, a szabadidő hasznos eltöltése, saját kezű tárgyak elkészítésével a családi kassza kímélése. Játszóházak Bonyhádon, Izményben, Györében, Nagymányokon, Cikón kerültek megrendezésre. Nyári napközis tábort szerveztünk, melynek keretében elvittük a gyermekeket Pécsre az Állatkertbe, kirándultunk Bátaapátiban és Váralján és játszóházat is tartottunk Bonyhádon. A tábor során meleg étkezésről is gondoskodtunk, valamint a Rendőrség bevonásával játékos előadáson is részt vettek a gyerekek. Cikón családi napot tartottunk. A nyári tábor alkalmával olyan helyekre tudtuk elvinni a fiatalokat, ahova rászoruló helyzetükből kifolyólag nem tudtak volna eljutni. Kiadványokat készítettünk tájékoztatás céljából, a fiatalokat érdeklő, segítő témákban. Kirándulást szerveztünk Máré várához, ahol a gyermekek egy játékos bemutatón is részt vettek. Az őszi szünetben Lengyel-Annafürdőre vittük a gyerekeket, ahol maguk készíthettek perecet, vadasparkban sétálhattak, a program végén nyárson sütöttünk virslit, szalonnát. Napi munkánkban, valamint játszóházak alkalmával önkénteseket is bevontunk (adminisztráció, iratkezelés, kézműveskedés), örömmel segítették munkánkat, valamint a kötelező iskolai közösségi szolgálathoz szükséges óraszámot Egyesületünknél szerezték meg. Kollégáink ADHD-ról szakembereknek című előadáson vehettek részt, mely nagyban segíti az ellátórendszerben betöltött szerepüket, munkájukat.

paprika paprika paprika paprika paprika paprika paprika paprika paprika paprika paprika paprika